شرکت پگاه
پزشکی
موضوعات داغ

بخوانید و در خانه بمانید

 

#کرونا چگونه به بدن انسان نفوذ می‌کند و چگونه باعث مرگ می‌شود؟

▫این ویروس به محض ورود به بدن انسان از طریق مخاط بینی، درجریان خون نفوذ کرده و به سوی ریه‌ها و دستگاه تنفسی، حرکت می‌کند و در آنجا به بافت کیسه‌های هوایی حمله می‌کند که ماموریت انتقال اکسیژن از هوای تنفس شده از طریق بینی به خون و از آن به سایر اعضای بدن و سیستم‌های حیاتی را بر عهده دارند.

▫پس از چسبیدن ویروس به سلول‌های زنده کیسه‌های هوا در شش‌ها، پروتئین ویروس با پروتئین سلول‌های فولیکول تداخل کرده و برای تشکیل تعداد دیگری از سلول‌های ویروسی که شروع به گسترش و نفوذ به کیسه‌های هوا کرده اند، تکثیر شده و مانع کار آن‌ها می‌شوند.

▫سیستم ایمنی بدن با ورود ویروس، فعال شده و گلبول‌های سفید به سلول‌های ویروسی که شروع به گسترش و نفوذ کرده‌اند، حمله کرده و نبردی شدید میان آنها شعله‌‍ور می‌شود و توان‌مندی سیستم ایمنی فرد، عاملی است که سرنوشت این نبرد و طرف برنده و بازنده را تعیین می‌کند.

▫در صورت پیروزی سیستم ایمنی بدن، ویروس از بین رفته و خورده شده و i ضایعات آن از طریق خون به کلیه‌ها و از طریق ادرار، دفع می‌گردد و ویروس‌های زنده مانده از طریق سرفه یا عطسه در هوا پخش شده و به جستجوی محیط مناسب دیگری برای تکثیر پرداخته و بدین ترتیب، بر شمار مبتلایان افزوده می‌شود.

▫در صورت پیروزی ویروس بر سیستم ایمنی بدن، آخرین نبرد جسم انسان، آغاز شده و درجه حرارت بدن برای متوقف کردن انتشار ویروس، بالا می‌رود که نیاز به حرارت معینی برای تکثیر سلول‌های ویروسی جدید دارد. در صورت فروپاشی کامل سیستم ایمنی، پروتئین ویروس به پروتئین کیسه‌های هوایی در ریه‌ها چسبیده و باعث از بین رفتن آن‌ها و پر شدن ریه‌ها از آب شده و سپس، بافت ریه آسیب دیده و ملتهب شده و سیستم تنفسی بکلی از کار می‌افتد و مرگ رخ می‌دهد.

نمایش بیشتر
شرکت پگاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید