شرکت پگاه
مطالب آموزشی

آموزش تنظیم مودم D-LINK DSL-2730U و D-LINK DSL-2750U

در این آموزش ما به بررسی دو مدل مشابه از نظر تنظیمات یعنی مدل D-LINK DSL-2730U و D-LINK DSL-2750U می پردازیم. بدیهی است مشخصات سخت افزاری این دو مدل متفاوت می باشد.مودم D-LINK DSL-2730U یک مودم ADSL وایرلس بوده که دارای پهنای باند ۱۵۰ مگابیتی و ۴ عدد پورت LAN صدمگابیتی است. مدل D-LINK DSL-2750U از سری های N 300Mb با دو آنتن و مسلما پوشش بیشتر و چهار پورت LAN همراه با درگاه USB (برای به اشتراک گذاری مدیا، پرینتر و یا اتصال GSM مودم) می باشد. همچنین DSL-2750U را میتوان به عنوان یک روتر وایرلس نیز استفاده کرد چون میتوان یکی از پورت های LAN آنرا به صورت WAN تنظیم و استفاده نمود. آنتن در هر دوی این مدل ها ثابت بوده و قابل تعویض با مدل دیگری نمی باشد. این مدل ها در قسمت وایرلس از آخرین استاندارد های امنیت مانند WPA2 بهره می برند. توانایی کار با سیستم عامل های مختلف را دارا بوده و به راحتی تنظیم می شوند و با تمامی سرویس دهندهای اینترنت در ایران سازگار هستند. از این سری مدل های جدید تری نیز تولید و ارائه میشود که معمولا رنگ آنها سفید است. نام مدل دستگاه روی جعبه دقیقا تفاوتی نکرده است اما اگر برچسب زیر دستگاه را نگاه کنید نسخه سخت افزاری آنها U1 نمایش داده شده است. 

در این آموزش ما به بررسی دو مدل جدید و مشابه از نظر تنظیمات یعنی مدل D-LINK DSL-2730U/U1 و D-LINK DSL-2750U/U1 می پردازیم. این دو مدل سری جدید از مدل های قدیمی مشکی رنگ خود هستند. پس اگر مودم شما از نوع قدیمی آن هستند میتوانید به منوی آموزش سایت مراجعه و مطالب مرتبط را مطالعه فرمایید. سری های U1 به رنگ سفید تولید میشوند. بدیهی است مشخصات سخت افزاری این دو مدل متفاوت می باشد.
مودم D-LINK DSL-2730U/U1 یک مودم ADSL وایرلس بوده که دارای پهنای باند ۱۵۰ مگابیتی و ۴ عدد پورت LAN صدمگابیتی است. مدل D-LINK DSL-2750U/U1 از سری های N 300Mb با دو آنتن و مسلما پوشش بیشتر و چهار پورت LAN همراه با درگاه USB (برای به اشتراک گذاری مدیا، پرینتر و یا اتصال GSM مودم) می باشد. همچنین DSL-2750U/U1 را میتوان به عنوان یک روتر وایرلس نیز استفاده کرد چون میتوان یکی از پورت های LAN آنرا به صورت WAN تنظیم و استفاده نمود. آنتن در هر دوی این مدل ها ثابت بوده و قابل تعویض با مدل دیگری نمی باشد. این مدل ها در قسمت وایرلس از آخرین استاندارد های امنیت مانند WPA2 بهره می برند. توانایی کار با سیستم عامل های مختلف را دارا بوده و به راحتی تنظیم می شوند و با تمامی سرویس دهندهای اینترنت در ایران سازگار هستند. از این سری مدل های قدیمی تری نیز تولید و ارائه میشود که معمولا رنگ آنها مشکی است. نام مدل دستگاه روی جعبه دقیقا تفاوتی نکرده است اما اگر برچسب زیر دستگاه را نگاه کنید نسخه سخت افزاری آنها C1 نمایش داده شده است.

نمایش بیشتر
شرکت پگاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید